Selamet Derneği » » Su Kuyusu

Su Kuyusu

Faaliyetlerimiz, Güncel Yardım Kampanyaları, Projeler

Su Kuyusu

Geri Dön

Başta Afrika ve Asya bölgeleri olmak üzere bir çok kurak coğrafyada günlük su ihtiyaçlarını için karşılamak için kilometrelerce yürümek zorunda insanlar var.

Dünyadaki yaklaşık 700 milyon insan temiz suya ulaşamıyor. Daha da kötüsü 2 milyar insanın içtiği su hijyen kurallarına uymuyor. Buna bağlı olarak da hijyenden yoksun sulardan içen binlerce çocuk kolera, ishal ve tifo sebebiyle yaşamlarını yitiriyorlar.

Kuraklık, iç karışıklıklar, yoksulluk gibi etkenler temiz su kaynaklarının varlığını tehdit etmekte olduğu bu susuz topraklar için tedbir alınmazsa giderek daha çok insanın susuzluktan zarar göreceği öngörülmektedir.

Selamet Derneği olarak açtığımız su kuyuları ile bölgedeki su problemine çare olmaya gayret ediyoruz. Siz de kendi adınıza ya da yakınlarınızın adına bir su kuyusu açtırarak kuyunuzdan faydalanan her insanın duasında olabilirsiniz. Su kuyusu bağışında bulunduktan sonra kuyunuz ortalama 1-2 ay içerisinde, tabelasında sizin belirlediğiniz ismin de yazılmış hali ile açılmış olacaktır. Kuyunuzun açılış ve yapım aşamasındaki tüm görselleri tarafınıza göndererek oradaki kardeşlerinizin yanındaymışcasına mutlu hissetmenize vesile oluyoruz.

Su kuyularımızın derinliği 15 – 90 metre arasındadır. Günlük 50 – 100 kişi su kuyumuzdan faydalanmaktadır. Su kuyusunun ortalama ömrü 3 ila 10 yıl arasında olmaktadır. (Kuyu derinliği, faydalanan kişi sayısı ve kullanım ömrü gibi teknik bilgiler bölgenin coğrafi şartlar, savaşlar, doğal afetler gibi durumlardan dolayı değişiklik göstermektedir.)

Eğer ki bir su kuyusu açtıracak kadar maddi durumunuz yok ise imkanlarınız nispetince su kuyusu fonumuza bağış yaparak kuyularımızın gerekli onarımlarının yapılması, su kanalı yapımı, depo alımı gibi işlerin yapılmasına katkıda bulunabilirsiniz.