Kurban 2020 | Selamet Derneği

Senin için Kurban, Kardeşin için Selamet

Bağış, Faaliyetlerimiz, Güncel Yardım Kampanyaları

Senin için Kurban, Kardeşin için Selamet

Geri Dön

Kurban, tabağa koyduğumuz etten çok daha fazlasıdır, Allah’ın rızasına kavuşma arzusudur. O’nun bizden istediğine kanla canla teslim olmaktır. Kurban verileni verene teslim etmektir. Nefesi verene canı feda edebilmektir. Teslimiyetin zirvesidir. “Yalnız senin için Ya Rabbi” diyebilmektir.

O’nun bizden istediği her şey yine en çok bizim içindir. Kalplerimiz O’nun rızasına ermenin ferahlığına kavuşurken,gönül gönüle,kardeş kardeşe kavuşucak ve o bir tabak et,etten çok daha fazlası olacak. Ben “kardeşlik” derim,sen “paylaşmak” dersin, öteki başka bir şey. Bir “et”e ne kadar çok anlam yüklenebiliyorsa gelin birlikte yükleyelim.

Kurbanlarınızı bu sene de sizin adınıza vekaletinizle keserek Türkiye ve Afrika’daki mazlum kardeşlerimize ulaştırıyoruz.

Kurbanlarımız büyükbaş ve 7 hisseli olarak kesilmektedir.
Afrika kurban hisse bedeli ise 600 TL

Türkiye kurban hisse bedeli 1.500 TL

Belirtilen kurban hisse bedelleri organizasyon giderlerini de kapsamaktadır.

Kurban kesimlerimizi Afrika Kıtasında Etiyopya, Somali, Ruanda, Zimbabwe, Burundi, Tanzanya, Madagaskar ve Uganda’da gerçekleştireceğiz.

Afrika kurban bağışlarınızda kurbanınızın kesileceği bölge ihtiyaca göre bizim tarafımızdan belirlenecektir.

  • https://bagis.selamet.org.tr adresimizdeki online bağış sistemimizden internet alışverişlerine açık olan banka kartınız ya da kredi kartınızla yapabilirsiniz.
  • Kuveyttürk, Albaraka Türk, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve PTT üzerinden hesap numaralarımıza havale/eft yaparak bağışlarınızı yapabilirsiniz. Hesap Numaralarımız için tıklayınız.
    Havale ve Eft yöntemiyle bağış yaparken açıklama kısmına kurbanın kimin adına kesileceği (ad soyad), kurbanın türü (vacip, sünnet, adak, akika, sadaka) ve telefon numaranızı yazmanız gerekmektedir.

Bağışınızı yaparken belirtmiş olduğunuz telefon numarasını kurban vekaletinizi almak ve kurban bilgilerinizi teyit etmek için arayacağız.

Kurban bayramının birinci ya da sonraki bayram günlerinde kurbanınız kesildiğinde SMS ile bilgilendirme yapılacak ardından ilerleyen süreçte kurbanınızın kesim anını izleyebileceğiniz video bağlantısı tarafınıza gönderilecektir.